Referenční projekt

LOXONE chytrý dům v Květnici

 

Funkce chytrého domu

 

Před stavbou vlastního bydlení jsme měli pronajatý RD bez podpory ovládání domácnosti. Klasické topení, běžná světla, mechanické vnitřní žaluzie, klasický zámek vstupních dveří. To, na co jsme byli všichni zvyklí po celá léta.

V novém domě jsem chtěl, aby to, o co se může postarat technologie, fungovalo automaticky. Jasnou volbou jsou světla. Když vejdete do vstupní haly, světla se automaticky rozsvítí, stejně tak v každé chodbě nebo koupelně. Senzor rozpozná, zda je potřeba rozsvítit nebo nikoliv a v nočních hodinách se světlo rozsvítí s mnohem menší intenzitou, aby vás neoslepovalo. Mám rád teplo, ale v létě se nechci pařit v přehřátém domě. Proto další volbou bylo propojení topení, venkovních žaluzií a klimatizace. Takto si nastavíte komfortní teplotu v každé místnosti v závislosti na čase a o víc se nestaráte. Dům podle aktuálního stavu vyhodnotí, zda je potřeba topit, nebo naklopit lamely žaluzií, případně zapnout klimatizaci. Večer dům sám zatáhne všechny žaluzie, takže vám do domu z venku nikdo nekouká. Dnes už nenosím klíče od domu v kapse, u dveří je klávesnice, kde stačí vyťukat pin nebo přiložit tokem. Už se mi nemůže stát, že si klíče zapomenu doma a nebudu se moct dovnitř dostat. Zároveň jsme už mnohokrát využili, že dodavatelé, kteří ještě dokončovali vnitřní vybavení domu se s námi domluví a na dálku z aplikace jsem jim otevřel vstupní dveře a odalarmoval dům. Dům taktéž hlídá, zda neteče pračka nebo myčka, takže vás po návratu nebude nikdy čekat úplně zatopená kuchyň nebo technická místnost.

V průběhu přípravy projektu na dům jsem si vybral několik dodavatelů a poptal jsem je o nabídku. Se dvěma jsem se osobně sešel a volba padla na Loxone v zastoupení myComfort. Od prvních kontaktů to bylo věcné a přátelské. Vše proběhlo dle domluvy.

Říká majitel